Çaykur Rizespor; ‘Minik Kalpler Okul-Kulüp Projesi’ İle Türkiye’yi Kucaklıyor!

Sevgi haritamız yeşilleniyor, diktiğimiz minik fidanlar ağaca dönüşüyor! Ülkemizin dört bir yanına ulaşan projemizde sıra Çorum`un Bayat ilçesindeki minik atmacalarımızda.

Çaykur Rizespor; ‘Minik Kalpler Okul-Kulüp Projesi’ İle Türkiye’yi Kucaklıyor!Çaykur Rizespor `Minik Kalpler Okul-Kulüp Projesi` Sosyal Sorumluluk Etkinlikleri kapsamında Çorum’un Bayat ilçesi Atatürk İlkokulundaki öğrencilere Rizespor forması hediye edildi.

 

Hediye formaları Rizeli hemşehrimiz Bayat İlçesi Kaymakamı Mustafa ÇELİK ve Bayat Belediye Başkanı Ekrem ÜNLÜ derse girerek minik atmacalara dağıttı. Çok mutlu olan çocuklar kulübümüze yeni formalarıyla çektikleri fotoğrafları gönderdi. 

  

  

  

  

  

 

----------------------------------------------------------------------------------
 
ÇAYKUR RİZESPOR 'MİNİK KALPLER OKUL-KULÜP PROJESİ'

 2017 yılında başlatılan ve 56 okul arasından 110 minik öğrencinin lisanslı futbolcu olarak bünyemize katılmasını sağlayan “Minik Kalpler Okul-Kulüp Projesi” ülke ve hatta dünya çapında büyüyerek devam ediyor. Şimdiden hediye edilen çocuk forması sayısı 39.000’i geçti ve hedefimiz olan 53 bin formayı 75 bin olarak güncelledik. 75.000 sadece bir rakam değil, ektiğimiz tohumların hayalini kurmamızı sağlayan devasa bir sembol!

 Çaykur Rizespor’un geleceğini oluşturmak adına vizyoner bakış açısıyla 2017 yılında başlayan Minik Kalpler Okul-Kulüp Projesi; Çaykur Rizespor, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokolün ardından ilk olarak Rize’de uygulandı.

 Bu yıl da devam eden Proje; öncelikle ilk ve orta öğretim kurumlarında uygulanıyor. Projeden sorumlu yönetim kurulu üyelerimizin katılımlarıyla yüzlerce öğrenciye öncelikle forma dağıtılırken, ardından Çaykur Rizespor Gençlik Geliştirme ve Futbol Eğitim Merkezi antrenörlerimiz tarafından okullarda bulunan yetenekli öğrencilerin altyapı seçimi için turnuva maçları yapılıyor.

 MİSYON: Amacımız sporu geniş kitlelere yaymak, çocukları futbolla ve sporla tanıştırmak, Çaykur Rizespor sevgisini aşılamak ve kulübümüze yetenek havuzu oluşturmaktır. 2017 yılında başlanılan bu proje oldukça başarılı ilerliyor.

 VİZYON: Sadece hedefimiz bu değil tabii ki. Her öğrencimizde, her minikte bir formamız olması lazım. Onlara formalarımızı hediye ediyoruz. Onları şimdiden, küçük yaşta yeşil mavi renklere alıştırmak; Rizespor sevgisiyle tanıştırmak gerek. Başarılı bir şekilde devam eden projemiz sürecek ve faydasını önümüzdeki yıllarda göreceğimizden eminiz.

 YEŞİL MAVİ SEVDA