Amatör Branşlar

Amatör Dallar

Çaykur Rizespor Amatör Dallar 2015 yılı Şubat ayı kongresinde alınan karar ile kuruldu. Şehrimize sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde hizmet etmek için amatör spor dalları faaliyete açıldı.

Kulübümüzün amatör dallarda yaptığı bu atılım ile tüm Türkiye’de örnek teşkil edecek bir proje olarak değerlendirilmektedir. Rize şehrinin en önde marka değerlerinden olan Rizespor; bu atılımla şehrimiz çocukları ve gençlerine aidiyet duygusunu aşılamıştır. Ayrıca şehrin çocuklarını obezite ve kötü alışkanlıklardan uzak tutmuştur. 

Amatör Dallar faaliyetlerinde 7. yılına giren kulübümüz sporcu sayısını düzenli olarak arttırmıştır. Faaliyet gösterdiğimiz bu branşlarda tamamen alt yapıya dönük çalışıp, öz evlat projesi ile hareket etmektedir.

Kulübümüz atletizm, badminton, basketbol, boks, dağcılık, halter, hentbol, judo, kano, karete, masa tenisi, okçuluk, rafting, tenis, voleybol, yelken, yüzme, Kick boks, mai thai, bisiklet, cimnastik ve güreş branşlarında aktif bir şekilde faaliyet göstermektedir. 

Takımlarımız bölgesel, ulusal ve uluslararası şampiyonalarda armamızı temsil etmektedir. 

Takımların son durumları hakkında kısa bilgi verilmesi gerekirse; 

Çaykur Rizespor Erkek ve Kadın Basketbol Takımlarımız u12, u14 ve u16 yaş kategorilerinde çalışmalarına devam etmektedir.

Çaykur Rizespor Erkek ve Kadın Voleybol Takımı alt yapılarda 300’e aşkın sporcu ile çalışmalarına devam etmektedir.

Çaykur Rizespor Boks, Kick Boks, Karete, Judo ve Mai Thai takımları çalışmalarını Rize’de sürdürürken 2022 yılında yurt içinde ve yurt dışında organizasyonlara katılım sağlamaktadır.

Çaykur Rizespor Rafting, Kano ve Yelken Takımlarımız 60 sporcu ile falliyetlerine devam etmekte olup Karadeniz sularında armamızı başarılı bir şekilde temsil etmektedir.

Çaykur Rizespor Yüzme Şubemiz 7 yıllık süre içerisinde 8 bine aşkın çocuğa yüzme eğitimi verdi. Temel Yüzme eğitiminin yanı sıra performans sporcu grupları da aktif olarak çalışmaktadır. 

Çaykur Rizespor Halter Takımımız çalışmalarına devam etmekte olup sporcularımız Avrupa şampiyonalarında başarı elde etmektedir. 

Çaykur Rizespor Atletizm, Badminton, Okçuluk, Dağcılık, Tenis, Masa Tenisi takımlarımız faaliyetlerine ara vermeden devam etmektedir. Takımlarımız bölgesel ve ulusal turnuvalarda kulübümüzü temsil etmektedir. 

Çaykur Rizespor Bisiklet Takımımız şehrimizin çeşitli dağ ve yaylalarında çalışmalarına devam etmektedir. Rize şehrinin güzide yerlerinde yapılan bu çalışmalar spor turizmine katkı sağlamakta olup uluslararası medya da görsellerimiz yer almaktadır.

Son olarak 2022 yılı başında alınan karar ile Güreş ve Jimnastik branşları faaliyete sokularak alt yapı çalışmaları başlamıştır.

Kulübümüz alanlarında tecrübeli 35 antrenör ve 1500’e aşkın sporcu ile Türk sporuna hizmet etmektedir. Ayrıca kulübümüz yetiştirmiş olduğu 34 sporcusu Milli Takıma seçilerek ay yıldızlı bayrağı şerefle temsil etmektedir. 

Kulübümüz tüm spor eğitimleri ve etkinliklerini tamamen ücretsiz bir şekilde hizmet vermektedir.