YENİ TRANSFERLER BASINLA BULUŞTU
Çaykur Rizespor

YENİ TRANSFERLER BASINLA BULUŞTU

22 Eylül 2023 Cuma 18:31
YENİ TRANSFERLER BASINLA BULUŞTU

Yeni transferlerin basınla buluşması bugün yapılan toplantıyla gerçekleşti. Başkanımız İbrahim Turgut’un davetiyle yeni Rize Valisi İhsan Selim Baydaş'da misafirimizdi.

Başkanımız İbrahim Turgut yeni futbolcularımızı basın mensuplarıyla tek tek tanıştırdıktan sonra transfer süreciyle ilgili görüşlerini açıkladı: “1 yıl aradan sonra yeniden Süper Lige dönmüş olmanın büyük mutluluğunu yaşıyoruz. Hayallerimizin ilk aşamasına büyük bir çaba sarf ederek ulaştık. Göreve geldiğimizde gerçekleştirdiğimiz birlik beraberlik yürüyüşünün ne kadar önemli bir adım olduğunu bugün daha da net anlıyoruz. O gün bizimle birlikte yürüyen Rizeliler kadar işi nedeniyle aramızda olamayanların da desteğini hep hissettik.

Onca zorluğa rağmen yeniden Süper Lige dönebilmenin en önemli etkeni güçlü dayanışmamız olduğunu belirtmeliyim. 1 yıl aradan sonra şampiyon olmanın sevincine kapılmadan acilen çalışmalarımıza başladık. Çünkü üstlenmiş olduğumuz görevin ne denli büyük sorumluluk taşıdığını biliyoruz. Bu nedenle bir dakika bile boşa geçirmeden çalışmalara devam ettik. Çünkü çok önemli gerekçelerimiz var: Başta Rize’ye büyük sevgi duyan Sayın Cumhurbaşkanımıza yakışır işler yapmamız gerek. Güçlü bir Türkiye için dünyanın dört bir yanında ki sorunlarla mücadele ederken her fırsatta Rize ile ilgili konuları takip etmeye özen gösteren Sayın Cumhurbaşkanımıza moral olacak adımlar atmalıyız. Dünyanın farklı yerlerinde yaşayan milyonlarca Rizeli için çalışmalıyız.

Şampiyonluk sevincimizin ardından yeni sezon planlamasına geçtik. Teknik direktör olarak büyük çoğunluğun arzu ettiği gibi İlhan Palut Hocamızı takımın başına getirdik. Kadromuzdan birçok oyuncunun sözleşmesi sona ermişti. Ayrıca bazı oyuncularla devam etmeme kararı aldık. Bu bağlamda çok sayıda transfere ihtiyacımız vardı. Hocamızla yaptığımız toplantıların ardından transfer politikamızı belirledik. Amacımız yeni bir kadro kurarken geleceğin takımını da oluşturmaktı. Bizim ve hocamızın ortak kararı, takıma çok yönlü katkı sağlayacak transferler yapmaktı. Bu doğrultuda çok geniş bir futbolcu havuzu mevcuttu. Acele etmeden büyük bir sabırla transfer politikamızı uygulamaya soktuk. Çeşitli araştırmalar sonucu transfer etmeye karar verdiğimiz oyuncuların tamamını hocamızın onayını alarak gerçekleştirdik. Bize önerilen birçok futbolcuyu da hocamızın onayı olmadığı için transfer etmedik. Yönetim olarak çok iyi bir süreç geçirdik. Yönetim adına görev yapan transfer komitemiz, hocamız büyük emek sarfetti.

Bize destek olan herkese çok teşekkür ediyorum. Yoğun çalışma temposuna rağmen her fırsatta deneyimlerini bizimle paylaşan, spor alanında ki engin tecrübesiyle bize destek olan Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak’a da şükranlarımızı sunuyorum.

Bizim önceliğimiz bilinen isimlerden ziyade geleceğimizi oluşturacak genç yetenekleri de takıma kazandırmaktı. Başarıya aç aynı zamanda dünya çapında yetenekli oldukları kabul görmüş isimlere yöneldik. Şu an Süper Ligin en genç takımıyız. Kadromuza kattığımız genç oyuncuların gelecekte Rizespor’a çok yönlü katkı sunacağına inancımız tamdır. Genç isimlerin yanına tecrübeli isimleri de kattık. Transfer sürecinde birçok kez Avrupa takımlarıyla yarıştık. Vasat oyuncuları transfer etmek kolay ama belirli seviyenin üzerindeki oyuncular mali şartlar dışında farklı koşulları da önemsiyor. Bu arada belirtmek isterim ki transfer etmek istediğimiz 5-6 oyuncu için uzun uğraşlar verdik. Parasal olarak anlaştığımız halde bazı oyuncuların transferi sosyal yaşam koşulları nedeniyle gerçekleşmedi. Bilinmesini isteriz ki futbol şehri olmak için bu handikapları birlikte aşmamız gerek.

Geride bıraktığımız 5 haftalık süreçte takımımızın göstermiş olduğu performans bizleri mutlu etmektedir. Biz bu yıl kurduğumuz takımın uzun yıllar Rizespor’a iskelet kadro oluşturacağına inanıyoruz. Takımımızın sahada ki duruşu, mücadelesi futbol severlerin beğenisini kazanmıştır. Bu beğeni ciddi sayıdaki Rizelilerin yıllar sonra yeniden heyecan duymaya başlamalarını sağlamıştır. Çok sayıda oyuncumuzun takıma geç katılması nedeniyle biraz daha zamana ihtiyaç duymaktayız. Her geçen hafta daha iyi işler yapacağımıza inanıyoruz.

Şehrimize karşı üstlenmiş olduğumuz sorumluluğu her dakika hatırlayarak çalışıyoruz. Bir olmaya, güçlü durmaya devam ettikçe çok önemli başarılar elde edeceğimizden şüphemiz yoktur. Şiar edindiğimiz birlik beraberliğimizi artırarak sürdürmekteyiz. Dayanışmanın oluşturduğu büyük güç ve taraftarımızın örnek desteğiyle bu yıl Süper Lige renk katacağımıza inanıyoruz.” İfadelerini kullandı  

 

Diğer Haberler