Minik Kalpler Okul-Kulüp Projesiyle Şimdiden 18 Yaş Altı Taraftar Sayımız 5.065 Arttı

Sosyal sorumluluk projemizin başlangıcından itibaren Rizespor logolu passolig kartı alan 18 yaş altı taraftar sayımız 5.065 arttı!

Minik Kalpler Okul-Kulüp Projesiyle Şimdiden 18 Yaş Altı Taraftar Sayımız 5.065 ArttıTürkiye`nin ve dünyanın dört bir yanında forma hediye ettiğimiz 39.000’den fazla çocuğun kalbi Rizespor sevgisi ile çarpıyor. Sevgi haritamız yeşilleniyor, diktiğimiz minik fidanlar ağaca dönüşüyor!

 

Passolig’den alınan istatistiklere göre; Çaykur Rizespor `Minik Kalpler Okul-Kulüp Projesi` Sosyal Sorumluluk Etkinlikleri başlangıcından itibaren Rizespor logolu Passolig kartı alan 18 yaş altı taraftar sayımız 5.065 arttı! Umut verici bu gelişmenin katlanarak artması bekleniyor.

 

12 Kasım Perşembe günü Çaykur Rizespor `Minik Kalpler Okul-Kulüp Projesi` Sosyal Sorumluluk Etkinlikleri kapsamında; Rize merkezde bulunan İstiklal İlkokulu öğrencilerine Rizespor forması hediye edildi. Etkinliğe; Rize Milli Eğitim Şube Müdürleri, Çaykur Rizespor Kulübü Asbaşkanı Serkan KARAVİN ve alt yapı antrenörlerimiz katıldı. Formalarını giyen öğrenciler çok mutlu oldular.

 

ÇAYKUR RİZESPOR KULÜBÜ

   

  

  

  

  

   

  

 

  

  

  

  

 

 

----------------------------------------------------------------------------------

 

ÇAYKUR RİZESPOR 'MİNİK KALPLER OKUL-KULÜP PROJESİ'

 

2017 yılında başlatılan ve 56 okul arasından 110 minik öğrencinin lisanslı futbolcu olarak bünyemize katılmasını sağlayan “Minik Kalpler Okul-Kulüp Projesi” ülke ve hatta dünya çapında büyüyerek devam ediyor. Şimdiden hediye edilen çocuk forması sayısı 39.000’i geçti ve hedefimiz olan 53 bin formayı 75 bin olarak güncelledik. 75.000 sadece bir rakam değil, ektiğimiz tohumların hayalini kurmamızı sağlayan devasa bir sembol!

 

Çaykur Rizespor’un geleceğini oluşturmak adına vizyoner bakış açısıyla 2017 yılında başlayan Minik Kalpler Okul-Kulüp Projesi; Çaykur Rizespor, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokolün ardından ilk olarak Rize’de uygulandı.

 

Bu yıl da devam eden Proje; öncelikle ilk ve orta öğretim kurumlarında uygulanıyor. Projeden sorumlu yönetim kurulu üyelerimizin katılımlarıyla yüzlerce öğrenciye öncelikle forma dağıtılırken, ardından Çaykur Rizespor Gençlik Geliştirme ve Futbol Eğitim Merkezi antrenörlerimiz tarafından okullarda bulunan yetenekli öğrencilerin altyapı seçimi için turnuva maçları yapılıyor.

 

MİSYON: Amacımız sporu geniş kitlelere yaymak, çocukları futbolla ve sporla tanıştırmak, Çaykur Rizespor sevgisini aşılamak ve kulübümüze yetenek havuzu oluşturmaktır. 2017 yılında başlanılan bu proje oldukça başarılı ilerliyor.

 

VİZYON: Sadece hedefimiz bu değil tabii ki. Her öğrencimizde, her minikte bir formamız olması lazım. Onlara formalarımızı hediye ediyoruz. Onları şimdiden, küçük yaşta yeşil mavi renklere alıştırmak; Rizespor sevgisiyle tanıştırmak gerek. Başarılı bir şekilde devam eden projemiz sürecek ve faydasını önümüzdeki yıllarda göreceğimizden eminiz.

 

YEŞİL MAVİ SEVDA