Minik Kalpler Okul-Kulüp Projemize Vali Kemal Çeber’den destek

Şimdi sıra Çayeli’ndeki minik atmacalarımızda. “Minik Kalpler Okul-Kulüp Projesi” ile Yeşil Mavi Çarpan Yürekler Bir Aile Gibi Genişliyor

Minik Kalpler Okul-Kulüp Projemize Vali Kemal Çeber’den destekTürkiye`nin ve dünyanın dört bir yanında forma hediye ettiğimiz 36.000’den fazla çocuğun kalbi Rizespor sevgisi ile çarpıyor. Sevgi haritamız yeşilleniyor, diktiğimiz minik fidanlar ağaca dönüşüyor!

 

Çaykur Rizespor `Minik Kalpler Okul-Kulüp Projesi` Sosyal Sorumluluk Etkinlikleri kapsamında Rize’nin Çayeli ilçesinde bulunan İshakoğlu İlkokulu öğrencilerine Rizespor forması hediye edildi.

 

Hediye formalarına pandemi nedeniyle yeni başlayan derslerinde kavuşan minik öğrenciler karşılarında Rize Valisi Kemal Çeber’i görünce çok heyecanlandı ve mutlu oldular. Vali Çeber iki ayrı sınıftaki öğrencilerle sohbet ederek Çaykur Rizespor ve Rize’nin simgelerini sordu. Rize’nin nesi meşhurdur sorusuna “Cumhurbaşkanı” şeklinde cevap veren ikinci sınıf öğrencisi etkinliğe katılan Rize Valisi Kemal ÇEBER, Emniyet Müdürü Nurettin GÖKDUMAN, İl Jandarma Komutanı Hakan DEDEBAĞI, Çayeli Kaymakamı Mehmet ÖZTÜRK, Çaykur Rizespor Başkan Yardımcısı Ali Haydar ER, Asbaşkanlar Serkan KARAVİN, Sedat ABANOZ ve yerel yöneticilerden alkış aldı.

MEDYA MENSUPLARI İÇİN YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜKTE FOTOĞRAFLAR: https://photos.app.goo.gl/ecjZWREViTrz4gco6

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

ÇAYKUR RİZESPOR 'MİNİK KALPLER OKUL-KULÜP PROJESİ'

 

2017 yılında başlatılan ve 56 okul arasından 110 minik öğrencinin lisanslı futbolcu olarak bünyemize katılmasını sağlayan “Minik Kalpler Okul-Kulüp Projesi” ülke ve hatta dünya çapında büyüyerek devam ediyor. Şimdiden hediye edilen çocuk forması sayısı 36.000’i geçti.

 

Çaykur Rizespor’un geleceğini oluşturmak adına 2017 yılında başlayan Minik Kalpler Okul-Kulüp Projesi; Çaykur Rizespor, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokolün ardından ilk olarak Rize’de uygulandı.

 

Bu yıl da devam eden Proje; öncelikle ilk ve orta öğretim kurumlarında uygulanıyor. Projeden sorumlu yönetim kurulu üyelerimizin katılımlarıyla yüzlerce öğrenciye öncelikle forma dağıtılırken, ardından Çaykur Rizespor Gençlik Geliştirme ve Futbol Eğitim Merkezi antrenörlerimiz tarafından okullarda bulunan yetenekli öğrencilerin altyapı seçimi için turnuva maçları yapılıyor.

 

----------------------------------------------------------------------------------

 

MİSYON: Amacımız sporu geniş kitlelere yaymak, çocukları futbolla tanıştırmak, Çaykur Rizespor sevgisini aşılamak ve kulübümüze yetenek havuzu oluşturmaktır. 2017 yılında başlanılan bu proje oldukça başarılı ilerliyor.

 

VİZYON: Sadece hedefimiz bu değil tabii ki. Her öğrencimizde, her minikte bir formamız olması lazım. Onlara formalarımızı hediye ediyoruz. Onları şimdiden, küçük yaşta yeşil mavi renklere alıştırmak; Rizespor sevgisiyle tanıştırmak gerek. Başarılı bir şekilde devam eden projemiz sürecek ve faydasını önümüzdeki yıllarda göreceğimizden eminiz.

YEŞİL MAVİ SEVDA