ÇAYKUR RİZESPOR BASIN BÜLTENİ - (25.05.2020)

Traore’ye ait olduğu söylenen ve medyaya yansıyan asılsız iddialar

ÇAYKUR RİZESPOR BASIN BÜLTENİ - (25.05.2020)Bir dönem sözleşmeli oyuncularımız arasında yer alan Armand Traore’nin asılsız açıklamalarını dikkatle takip etmekte ve Türk spor medyasının saygın kuruluşlarının bu iddiaları teyide gerek duymadan manşetlere taşımalarından üzüntü duyduğumuzu belirtmek istiyoruz.

 

2018-2019 futbol sezonunun başında transfer sürecinde futbolcu ile yapılan görüşmeler esnasında herhangi bir mal, eşya, umut veya hayal kullanılmamış, sözleşmede alınacak hizmetin karşılığının futbolcuya para olarak ödeneceği imza altına alınmıştır.

 

Futbolcunun kariyerini bitme noktasına getiren Çaykur Rizespor'a transferi değil, Rize'ye transfer olduktan sonra bir sezonda sadece bir kupa maçında forma giyebilecek performans sergilemesidir. Kulübümüzün söz konusu futbolcuya herhangi bir borcu bulunmamaktadır. Bahsi geçen futbolcu ile yapılan sözleşme karşılıklı anlaşılma yöntemiyle fesih edilmiş ve alacakları ödenmiştir.

 

Yanlış ve eksik, maksatlı haberlere aracılık yapmak basın ahlakına uymamakta ve Rizespor Camiasını derinden üzmektedir. Rizespor isminin reklam amaçlarına araç edilmesini şiddetle kınıyoruz.

 

Türk spor kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Hasan Yavuz BAKIR

Çaykur Rizespor Kulübü

Asbaşkan - Basın Sözcüsü