Başkanımız Hasan Kartal, Galatasaray maçı sonrası basın toplantısı düzenledi.
Röportaj

Başkanımız Hasan Kartal, Galatasaray maçı sonrası basın toplantısı düzenledi.

12 Mayıs 2019 Pazar 23:40
Başkanımız Hasan Kartal, Galatasaray maçı sonrası basın toplantısı düzenledi.

Başkanımız Hasan Kartal, Spor Toto Süper Lig'in 32. haftasında oynanan Çaykur Rizespor - Galatasaray maçı sonrası basın toplantısı düzenledi.

 

BAŞKANIMIZ HASAN KARTAL'IN AÇIKLAMALARINDAN SATIR BAŞLARI ŞU ŞEKİLDE:

Maçın katliam olduğunu spor yorumcuları söylüyor zaten benim söylememe gerek yok. Kırmızı kart yanlış, ilk penaltı kesinlikle yanlış. Pozisyonda dört Galatasaraylı aynı anda kendilerini yere atıyor. Böyle olmaz. Ülkenin yüzde 90'ı bu maçın katliam olduğunu söylüyor."

 

BİZİM HİÇBİR CAMİAYLA PROBLEMİMİZ YOK

"Galatasaray camiası bizim bu tür açıklamalarımızdan rahatsız olmasın çünkü bizim Galatasaray camiasıyla veya bir başka camiayla hiçbir problemimiz yok. Bizim amacımız sadece Rizespor'un haklarını korumak. Rizespor'un haklarını korumaya öncülük ettiğimiz gibi diğer kulüpeler de kendi haklarını korumak için öncülük etsinler. Bunun bizim için hiçbir sakıncası olmaz. Bizim için kim şampiyon olmuş bu da önemli değil. Hak eden iyi olan şampiyon olsun. İnşallah bundan sonra böyle şeyler olmaz. Yakında da federasyon seçimlerimiz var. Gelecek yönetim bu görünen hataları umarız bir an önce düzeltir. Gelecek sene daha iyi bir sezon olmasını diliyorum."

 

"TFF'YE BAŞVURACAĞIZ"

Galatasaray karşılaşmasında kural hatasının tespit edilmesi durumunda nasıl bir yol izleyecekleri yönündeki soruya Kartal, "Bir iki kural hatasının olduğu söyleniyor. Bu pozisyonları inceliyoruz, incelettiriyoruz. Kural hatasının olduğunu yavaş yavaş idrak ediyoruz. Tabii maçta o anda hemen farkına varamıyorsunuz. Yorumcular daha rahat bir şekilde aydınlatıyor. Kural hatasının olduğu görülüyor. Bunu yönetim kurulumuzda değerlendireceğiz. Eğer kural hatası kesinse ona göre Rizesporun hakkını korumak için bir müracaatta bulunuruz diye düşünüyorum."

 

"SİLAH KONUSU ESPRİYLE SÖYLENDİ"

Şimdi o espiriyle yapılan bir söylem. 'Bu insanlar beni katil eder' söylemi bizim dilimizde var. Yani bu şekilde söylenmiş bir laftır. Silahla bizim ne işimiz var. Biz sporcuyuz, spor kulübü başkanıyız. Spor bunlardan uzaktır. Yani böyle bir soru sorulduğu için öyle mecazi bir karşılık verdim. Ama böyle bir sorunun neden sorulduğunu bilmiyorum. Yani onun üzerine gitmenin bir anlamı yok."

 

PRİM KONUSU

"Şimdi bizim prim anlayışımız bir standart üzerine gidiyor. Büyük takımlarla oynadığımız zaman belli bir primimiz var. Diğer takımlarla oynadığımız zaman belli. Riskli maçlarda ise farlı bir primimiz var. Yani Galatasaray maçına özel bir primimiz yoktu. Fenerbahçe maçını yendiğimiz de ne verdiysek Galatasaray maçında da yenseydik o primi verecektik.

 

BİZİM ÇOCUKLAR PRİME BAĞLI OYNAMIYOR.

 Bizim ekipte bir aile ortamı ve birliktelik var. Rizespor'da bütünlük var. Yani hocasıyla, sporcularıyla, yönetimiyle, taraftarıyla bir bütünlük var. Bizde bir aile ortamı var, bir dostluk var onun için başarıyı yakaladık. Bu çocukların ben parayla oyanayacaklarına da kesinlikle inanmıyorum. Bu maçı almak için bir şekilde şartlanmıştık, çünkü ilk beşe girme gibi bir şansımız vardı. Ama nasip olmadı."

 

VAR SİSTEMİNİN İLK ZAMANLAR ÇOK İYİYDİ

"İlk zamanlarda güzeldi ve Türk futboluna da faydalı olacağı düşüncesindeydik. Ama şimdi örneğin, Beşiktaş maçında bizim iki tane ofsayttan yemiş olduğumuz golleri VAR belirleyemedi. Bu nasıl iştir anlamadım. Yani bunların olmaması lazım. Bu spor camiasını düzgün, dürüst, seyredene zevk verecek şekle gelmesi lazım. Dileriz ki 4-4'lük bir federasyonumuz ve 4-4'lük bir futbol camiamız olur."

Diğer Haberler