ŞAMPİYON HALTERCİ RİZE'DE

Çaykur Rizespor Halter dalı lisanslı sporcusu Sibel Özkan Konak,  şimdiki hedefinin yapılacak olan olimpiyatlarda altın madalya kazanmak olduğunu söyledi.

Çaykur Rizespor Halter dalı lisanslı sporcusu Sibel Özkan Konak,  şimdiki hedefinin yapılacak olan olimpiyatlarda altın madalya kazanmak olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz günlerde yapılan Avrupa Halter Şampiyonasında 2 altın, 1 gümüş madalya alarak Türk bayrağını gönlere çektiren Çaykur Rizesporlu halterci Sibel Özkan Konak, Rize Mehmet Cengiz Tesislerinde basın mensupları ile bir araya geldi. 

Toplantıda Çaykur Rize Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu üyeleri Süleyman Basa ve Arslan Kalkavan başarılı sporcu Sibel Özkan Konak’a eşlik ettiler. 

Büyükler Avrupa Halter Şampiyonası'nda Bayanlar 48 kiloda podyuma çıkan Sibel Özkan Konak 2 altın, 1 gümüş madalya elde ederek Türkiye’nin bir kez daha gururu oldu. 

Norveç'in Forde kentinde yapılan şampiyonada Sibel Özkan Konak, koparmada kaldırdığı 82 kiloyla gümüş, silkmede 100 kiloyla altın, toplamda da 182 kiloyla Avrupa Şampiyonu olurken kürsünün en üst basamağına çıkarak Norveç'in Forde kentinde İstiklal Marşımızı coşkuyla okuttu. 

BAŞARISINI RİZELİLERE VE TÜRK HALKINA HEDİYE ETTİ
Şampiyona sonrası ilk kez Rize’ye gelen Özkan, Çaykur Rizespor forması giymekten ötürü mutlu olduğunu belirterek “Bu başarımı tüm Rizelilere ve Türk halkına armağan ediyorum” dedi.  

KALKAVAN: SPORCUMUZUN BAŞARISI BİZİ GURURLANDIRDI 
Özkan’ın başarısı tüm Türkiye gibi Çaykur Rizespor camiasının da çok mutlu ettiğini söyleyen Çaykur Rize Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu üyesi Arslan Kalkavan; “Sporcumuzdan olimpiyatlarda da altın madalya bekliyoruz. Alacağı madalyalar hem kulübümüzü hem de ülkemizi onurlandıracaktır. Hem de ülkemizin tanıtımı açısından özelde şehrimizin tanıtımı açısından fayda sağlayacaktır” diye konuştu.

ÖZKAN “MADALYA BEKLİYORDUM”
Üç bir hazırlık döneminden sonra Çaykur Rizesporlu halterci Sibel Özkan Konak, “Avrupa Şampiyonasında madalya bekliyordum. Benim kategorimde çok zor bir yarışma değildi. Aldığım madalyalar gururluyum. Bana destek olan Çaykur Rizespor kulübümüze tüm Rizelilere ve Türk halkına teşekkürlerimi sunuyorum. Şu an önümüzde bir olimpiyat oyunları var. Sıkı bir hazırlık dönemine giriyorum. Hedefim tabii ki madalya ama en önemlisi altın madalya kazanmak. İnşallah altın madalyayı ülkeme armağan ederim” ifadelerini kullandı.  

     

“BU DENLİ DESTEK GÖRMEDİM”
Halterde hiçbir kulübün Çaykur Rizespor’un bana verdiği desteği hiçbir sporcuya vermediğini vurgulayan başarılı halterci Özkan; “Senelerce kulüplerim oldu ama bu denli destek hiç görmedim. Halterde çok çok iyi bir kulüp yok. Kulübümün bana verdiği hem manevi, hem maddi destek çok çok önemli. İnşallah bunun hakkını olimpiyatlarda madalya olarak vereceğim. Çaykur Rizespor’umuzun halterde alt yapıda yetişen sporculara da zaman ayırarak onların gelişimine katkı sağlamaya çalışıyorum. Bizim gibi sporcuları kardeşlerimiz idol olarak görüyorlar. Bizde elimizden geldiğince onlarla beraber olmaya yardımcı olmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.    
 


Copyright 2015 © Çaykur Rize Gençlik ve Spor Kulübü Derneği