‘Minik Kalpler Okul-Kulüp Projesi’ Benim Dünyam Çocuk Akademisinde

Rize Merkez Benim Dünyam Çocuk Akademisinin minik öğrencileri sosyal sorumluluk projelerimiz kapsamında Çaykur Rizespor formalarına kavuştu

‘Minik Kalpler Okul-Kulüp Projesi’ Benim Dünyam Çocuk AkademisindeRize Merkez Benim Dünyam Çocuk Akademisinin minik öğrencilerine yönetim kurulumuz tarafından Rizespor forması hediye edildi. 

  
Hediye formalarını Asbaşkanımız Serkan Karavin ve Altyapıdan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Sadullah Köse ile altyapı antrenörlerimizin elinden alarak derse giren minik öğrenciler çok mutlu oldu.


 

  

    

    

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ÇAYKUR RİZESPOR 'MİNİK KALPLER OKUL-KULÜP PROJESİ'

 

 

2017 yılında başlatılan ve 56 okul arasından 110 minik öğrencinin lisanslı futbolcu olarak bünyemize katılmasını sağlayan “Minik Kalpler Okul-Kulüp Projesi” ülke çapında büyüyerek devam ediyor.

 

 

Çaykur Rizespor’un geleceğini oluşturmak adına 2017yılında başlayan Minik Kalpler Okul-Kulüp Projesi; Çaykur Rizespor, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokolün ardından ilk olarak Rize’de uygulandı.

 

 

Bu yıl da devam eden Proje; öncelikle ilk ve orta öğretim kurumlarında uygulanıyor. Projeden sorumlu yönetim kurulu üyelerimizin katılımlarıyla yüzlerce öğrenciye öncelikle forma dağıtılırken, ardından Çaykur Rizespor Gençlik Geliştirme ve Futbol Eğitim Merkezi antrenörlerimiz tarafından okullarda bulunan yetenekli öğrencilerin altyapı seçimi için turnuva maçları yapılıyor.

 

Bu proje ile hediye edilen formalara sponsor olan Kartallar Holding, Fakir, Müsiad Rize Şubesi ve Ayder Grup’un katkılarıyla şu ana kadar; 20 farklı ilde, bir çoğu köy okulu olmak üzere yüzün üzerinde okulda, 12.500 adetten fazla yeşil mavi Çaykur Rizespor forması minik öğrencilerimize ulaştırıldı.

 

 

---------------------------------------------------------------------------------- 

 

 

MİSYON: Amacımız sporu geniş kitlelere yaymak, çocukları futbolla tanıştırmak, Çaykur Rizespor sevgisini aşılamak ve kulübümüze yetenek havuzu oluşturmaktır. 2017 yılında başlanılan bu proje oldukça başarılı ilerliyor.

 

 

VİZYON: Sadece hedefimiz bu değil tabii ki. Her öğrencimizde, her minikte bir formamız olması lazım. Onlara formalarımızı hediye ediyoruz. Onları şimdiden, küçük yaşta yeşil mavi renklere alıştırmak; Rizespor sevgisiyle tanıştırmak gerek. Başarılı bir şekilde devam eden projemiz sürecek ve faydasını önümüzdeki yıllarda göreceğimizden eminiz.

 

 

BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ